Regulamin

Regulamin sklepu www.PiroPolska.pl

§ 1. Informacje ogólne
1. Regulamin określa zasady sprzedaży przez sklep www.PiroPolska.pl
2. Sprzedający prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Bartosz Strączek NN
ul. Sobieskiego 247 f/6 42-580 Wojkowice, NIP: 6252452549
3. Transakcje kupna-sprzedaży odbywają się w formie zamówień przez stronę www.PiroPolska.pl na odległość za pomocą serwisu internetowego, pomiędzy zamawiającym – zwanym dalej Klientem, a sklepem internetowym PiroPolska.pl, zwanym dalej Sprzedającym.
4. Serwis internetowy Sprzedającego dostępny jest 24 godziny na dobę pod adresem www.PiroPolska.pl
5.Administratorem danych jest Bartosz Strączek prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą pod nazwą Bartosz Strączek NN pod adresem 41-250 Czeladź, ul. Związku Orła Białego 9. Telefon kontaktowy: 725516105 Email: kontakt@piropolska.pl. Przetwarzanie danych tj. Imię, Nazwisko, Adres doręczenia, numer telefonu, e-mail niezbędne są do realizacji zamówienia Kupującego. Przetwarzanie danych jest ograniczone do minimum.
6.Dane osobowe Użytkowników są przetwarzane przez Operatora zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych, w tym w szczególności Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE („RODO”).

§ 2. Przetwarzanie danych osobowych

Wszystkie informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziecie państwo w zakładce "Polityka prywatności" lub pod adresem https://piropolska.pl/pl/content/10-polityka-prywatnosci .


§ 3. Zamówienia
1. Zamówienia składane są po stworzeniu konta w sklepie Sprzedającego lub poprzez wpisanie danych w formularzu jako "gość".

2. Kupujący dobrowolnie i świadomie podaje dane osobowe do przetworzenia, jednak bez nich nie będzie możliwa realizacja zamówienia Kupującego :

- Imię i nazwisko;

- Adres;

- Numer telefonu;

- Numer paczkomatu (w przypadku wyboru dostawy InPost);

- Adres e-mail.

3. W przypadku podania błędnych danych, Sprzedający ma prawo anulować zamówienie bez wcześniejszego informowania Kupującego.

4.W przypadku braku zamówionego produktu, Kupujący informowany jest o tym telefonicznie pod podany numer telefonu.

5.Zamówienia zagraniczne mogą składać osoby, które mają na to pozwolenie.

6.Dane osobowe przetwarzane będą do czasu dostarczenia zamówienia do Kupującego.

7.Kupującemu przysługuje prawo do dostępu do podanych przez siebie danych osobowych, sprostowania ich, ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych a także do przeniesienia danych.

8. Dane osobowe nie będą przetwarzane w celach marketingowych.

§4 Płatności i dostawa
1.Wszystkie ceny towarów podawane są w walucie polskiej (PLN) lub EURO (EUR) w zależności od wyboru Kupującego. Cena przy każdym towarze obowiązuje w chwili złożenia przez klienta zamówienia.
2.Sprzedający oświadcza, że jest płatnikiem VAT i wystawia pełną fakturę VAT na życzenie kupującego lub paragon fiskalny.
3.Informacje handlowe zamieszczone na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego, lecz są zaproszeniem do składania ofert.


4.Kupujący wybiera opcję płatności oraz formę dostarczenia zamówienia w trakcie składania zamówienia na stronie. Dostępne są możliwości :

Kurier DPD : Płatność przy odbiorze – Kupujący opłaca zamówienie podczas jego odbioru do rąk kuriera; czas doręczenia: 1-2 dni robocze.
Kurier DPD : Wpłata na konto – Kupujący opłaca zamówienie z góry na podany poniżej numer konta w tytule podając numer swojego zamówienia; czas doręczenia: 1-2 dni robocze.
Kurier DPD : Przelewy24 - Kupujący opłaca zamówienie z góry poprzez serwis Przelewy24, wpłata zwykle pojawia się na koncie Sprzedającego w 5 minut.
Paczkomaty InPost - Kupujący opłaca zamówienie z góry na podany poniżej numer konta lub poprzez serwis Przelewy24, wpisując numer paczkomatu w komentarzu zamówienia.
5. W przypadku nie podania w tytule przelewu numeru zamówienia, realizacja zamówienia może się przedłużyć do 7 dni roboczych.

6. W przypadku nie podania przez kupującego numeru paczkomatu, Sprzedający wybiera losowy paczkomat w mieście zamieszkania kupującego lub w pobliskim mieście.

7. Numer konta do wpłat :

MBank:

Bartosz Strączek NN

ul. Sobieskiego 247 f/6

42-580 Wojkowice

Numer konta : 73 1140 2004 0000 3102 7662 2533

Tytuł przelewu : numer zamówienia Kupującego

7. Cena za wysyłkę wynosi 18,5 PLN dla wysyłki kurierem DPD za pobraniem, 15 PLN dla wysyłki DPD Płatne z góry, 11 PLN dla wysyłki Paczkomaty InPost i jest niezależna od wielkości zamówienia.

8. Zamówienia powyżej 250,00 PLN (nie wliczając w to opłaty za wysyłkę) Sprzedający wysyła na swój koszt niezależnie od wybranej metody płatności.


§ 5 Zwroty, reklamacje
1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku „O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny” klient może zrezygnować z towaru kupionego w sklepie www.PiroPolska.pl bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki po wcześniejszym kontakcie ze Sprzedającym pod adresem e-mail: kontakt@piropolska.pl.
2. Zwrot jest możliwy, gdy towar spełnia wszystkie poniższe warunki:
– nie był używany,
– nie został zniszczony,
– jest kompletny
3. W przypadku omyłkowego wysłania błędnego towaru lub braku towaru w zamówieniu, Kupujący kontaktuje się ze sprzedającym poprzez e-mail : kontakt@piropolska.pl bądź telefonicznie pod numerem podanym na stronie głównej w celu ustalenia rozwiązania problemu.
4.Kupujący zwraca towar na swój koszt, Sprzedający nie odbiera przesyłek wysłanych za pobraniem.

5.Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za paczki zwrócone/zatrzymane przez urząd celny/zamówione przez osoby nieposiadające pozwolenia na import.

6.Sprzedający rozpatruję reklamację/zwrot w terminie do 7 dni od otrzymania przesyłki oraz zwraca pieniądze na podany przez Kupującego numer konta bankowego przesłanego do Sprzedającego e-mailem na adres kontakt@piropolska.pl niezwłocznie po rozpatrzeniu reklamacji.

7.Zamówienia zagraniczne mogą składać tylko osoby posiadające pozwolenie na import pirotechniki.

§ 6 Przepisy końcowe
1.Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone niewłaściwym użytkowaniem materiałów pirotechnicznych.
2.Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wyroby pirotechniczne mogą nabywać osoby pełnoletnie.
3.Złożenie zamówienia równoznaczne jest z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu.