Regulamin

Regulamin sklepu www.PiroPolska.pl

§ 1 Informacje ogólne
1. Regulamin określa zasady sprzedaży przez sklep www.PiroPolska.pl
2. Sprzedający prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Bartosz Strączek NN
ul. Związku Orła Białego 9 41-250 Czeladź, NIP: 6252452549
3. Transakcje kupna-sprzedaży odbywają się w formie zamówień przez stronę www.PiroPolska.pl na odległość za pomocą serwisu internetowego, pomiędzy zamawiającym – zwanym dalej Klientem, a sklepem internetowym PiroPolska.pl, zwanym dalej Sprzedającym.
4. Serwis internetowy Sprzedającego dostępny jest 24 godziny na dobę pod adresem www.PiroPolska.pl


§ 2 Zamówienia.
1. Zamówienia składane są po stworzeniu konta w sklepie Sprzedającego lub poprzez wpisanie danych w formularzu jako "gość".

2. Do prawidłowego przeprowadzenia transakcji niezbędne jest podanie prawdziwych danych osobowych takich jak :

- Imię i nazwisko;

- Adres;

- Numer telefonu;

- Adres e-mail.

3. W przypadku podania błędnych danych, Sprzedający ma prawo anulować zamówienie bez wcześniejszego informowania Kupującego.

4.W przypadku braku zamówionego produktu, Kupujący informowany jest o tym telefonicznie pod podany numer telefonu.

5.Zamówienia zagraniczne mogą składać osoby, które mają na to pozwolenie.

 


§3 Płatności i dostawa
1.Wszystkie ceny towarów podawane są w walucie polskiej (PLN) lub EURO (EUR) w zależności od wyboru Kupującego. Cena przy każdym towarze obowiązuje w chwili złożenia przez klienta zamówienia.
2.Sprzedający oświadcza, że jest płatnikiem VAT i wystawia pełną fakturę VAT na życzenie kupującego lub paragon fiskalny.
3.Informacje handlowe zamieszczone na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego, lecz są zaproszeniem do składania ofert.


4.Kupujący wybiera opcję płatności oraz formę dostarczenia zamówienia w trakcie składania zamówienia na stronie. Dostępne są możliwości :

  1. Kurier DPD : Płatność przy odbiorze  – Kupujący opłaca zamówienie podczas jego odbioru do rąk kuriera; czas doręczenia: 1-2 dni robocze.
  2. Kurier DPD : Wpłata na konto – Kupujący opłaca zamówienie z góry na podany poniżej numer konta w tytule podając numer swojego zamówienia; czas doręczenia: 1-2 dni robocze.
  3. Kurier DPD : Przelewy24 - Kupujący opłaca zamówienie z góry poprzez serwis Przelewy24, wpłata zwykle pojawia się na koncie Sprzedającego w 5 minut.
  4. Paczkomaty InPost - Kupujący opłaca zamówienie z góry na podany poniżej numer konta lub poprzez serwis Przelewy24, wpisując numer paczkomatu w komentarzu zamówienia.

5. W przypadku nie podania w tytule przelewu numeru zamówienia, realizacja zamówienia może się przedłużyć do 7 dni roboczych.

6. W przypadku nie podania przez kupującego numeru paczkomatu, Sprzedający wybiera losowy paczkomat w mieście zamieszkania kupującego lub w pobliskim mieście.

7. Numer konta do wpłat :

MBank:

Bartosz Strączek NN

ul. Sobieskiego 247 f/6

42-580 Wojkowice

Numer konta : 73 1140 2004 0000 3102 7662 2533

Tytuł przelewu : numer zamówienia Kupującego

7. Cena za wysyłkę wynosi 18,5 PLN dla wysyłki kurierem DPD za pobraniem, 15 PLN dla wysyłki DPD Płatne z góry, 11 PLN dla wysyłki Paczkomaty InPost i jest niezależna od wielkości zamówienia.

 

8. Zamówienia powyżej 250,00 PLN (nie wliczając w to opłaty za wysyłkę) Sprzedający wysyła na swój koszt niezależnie od wybranej metody płatności.

 

§ 5 Polityka prywatności

1.Dane osobowe Klientów są chronione i przetwarzane w celu i w zakresie określonym w Ustawie z dnia 29.08.1997 r. „O ochronie danych osobowych” (Dz.U. Nr 133 poz. 883)
2.Klient akceptując regulamin wyraża zgodę na otrzymywania informacji handlowej oraz na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. „O ochronie danych osobowych” (Dz.U. Nr 133 poz. 883)
3. Dane osobowe klientów przekazywane Sprzedającemu są wykorzystywane do sprawdzenia wieku Klienta w celu weryfikacji możliwości zakupu wyrobów pirotechnicznych.

§ 6 Zwroty, reklamacje
1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku „O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny” klient może zrezygnować z towaru kupionego w sklepie www.PiroPolska.pl bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki po wcześniejszym kontakcie ze Sprzedającym pod adresem e-mail: kontakt@piropolska.pl.
2. Zwrot jest możliwy, gdy towar spełnia wszystkie poniższe warunki:
– nie był używany,
– nie został zniszczony,
– jest kompletny
3. W przypadku omyłkowego wysłania błędnego towaru lub braku towaru w zamówieniu, Kupujący kontaktuje się ze sprzedającym poprzez e-mail : kontakt@piropolska.pl bądź telefonicznie pod numerem podanym na stronie głównej w celu ustalenia rozwiązania problemu.
4.Kupujący zwraca towar na swój koszt, Sprzedający nie odbiera przesyłek wysłanych za pobraniem.

5.Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za paczki zwrócone/zatrzymane przez urząd celny/zamówione przez osoby nieposiadające pozwolenia na import.

6.Sprzedający rozpatruję reklamację/zwrot w terminie do 7 dni od otrzymania przesyłki oraz zwraca pieniądze na podany przez Kupującego numer konta bankowego przesłanego do Sprzedającego e-mailem na adres kontakt@piropolska.pl niezwłocznie po rozpatrzeniu reklamacji.

7.Zamówienia zagraniczne mogą składać tylko osoby posiadające pozwolenie na import pirotechniki.

§ 7 Przepisy końcowe
1.Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone niewłaściwym użytkowaniem materiałów pirotechnicznych.
2.Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wyroby pirotechniczne mogą nabywać osoby pełnoletnie.
3.Złożenie zamówienia równoznaczne jest z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu.